Frezarki w gabinecie kosmetycznym

← powrót

Frezarki w gabinecie kosmetycznym mają szerokie zastosowanie. Używa się ich do usuwania skórek, wyrównania płytki paznokcia, zdejmowania lakierów hybrydowych, mas żelowych i akrylowych, nadawania kształtu paznokcia oraz do usuwania zrogowaciałego naskórka, a nawet ( w przypadku zabiegów pedicure) usuwania odcisków.

 

Frezarki są niewątpliwie Świętym Graalem w każdym gabinecie manicure i pedicure. Standardowa obróbka paznokcia odbywa się za użyciem pilników - jest to praco i czasochłonna procedura, która wymaga od nas dużej dokładności i często kończy się nieumyślnym skaleczeniem klienta. Dzięki frezarce każdy wykonywany zabieg jest przyspieszony o ponad połowę czasu, przy zachowaniu wymaganej precyzji i bezpieczeństwa.

 

Wybierając frezarkę odpowiednią do wykonywanych przez Ciebie zabiegów, możesz znacznie ułatwić swoją pracę, jednocześnie wspinając się na wyżyny profesjonalizmu. Możemy Cię zapewnić, że wykonywane przez Ciebie procedury manicure staną się czystą przyjemnością.

Jak wybrać odpowiednią frezarkę?

Na rynku istnieje szeroka gama mikrosilników i frezarek. Decydując się na zakup należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Na wstępie należy podkreślić, że określenia mikrosilnik, frezarka a niekiedy również wiertarka są używane zamiennie dla opisania tego samego urządzenia. Użytkownicy najczęściej mają na myśli całe urządzenie – zasilacz i końcówkę.

 

Podzespół całego urządzenia zawierający silnik z kolei bywa określany jako końcówka, silnik, mikromotor, prostnica, mikrosilnik.

 

Z kolei narzędzia wkładane do końcówki (prostnicy) to: wiertło, frez, narzędzie, końcówka. Jak widać i tutaj występuje wieloznaczność i należy mieć na uwadze punkt widzenia.

 

Istnieje wiele kryteriów, którymi należy się kierować podczas wyboru mikrosilnika. Spróbujemy je przybliżyć i w ten sposób pomóc w wyborze właściwego urządzenia.

Estetyka

Estetyka jest kryterium bardzo subiektywnym, chociaż z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że gładkie zaokrąglenia solidnej plastikowej obudowy frezarek z serii STRONG: 207A, 207B, 207S oraz frezarki FORTE 400 są bardziej estetyczne niż kanciaste rozwiązanie metalowej skrzynki STRONG 90N. Długie dyskusje można prowadzić również na temat estetyki modelu FORTE 100. Z pewnością na estetykę postawią osoby, które używają urządzenia bezpośrednio przy kliencie – kosmetycy czy stomatolodzy.

 

 

Częstotliwość użytkowania

Jeżeli mikrosilnik ma być używany sporadycznie (np. stylizacja paznokci jako poboczna działalność studia kosmetycznego), to nie ma większego sensu kupowanie drogiego urządzenia o szerokiej funkcjonalności dodatkowej. Warto przyjrzeć się modelowi STRONG 207B/102L lub jego starszemu odpowiednikowi STRONG 90N/102L.

 

Frezarka może jednak być podstawowym narzędziem, z którego przez cały dzień korzysta np. technik protetyk. W takiej sytuacji należy zdecydowanie zadbać o funkcjonalność i wygodę. Przykładowym urządzeniem jest bez szczotkowy mikrosilnik FORTE 400 umożliwiający sterowanie kolanem, który dodatkowo posiada funkcję "autopilota" lub FORTE 100, którego wysoki moment obrotowy oraz duża prędkość zapewniają komfort pracy nawet z najtwardszym materiałem

 

Ciekawym kompromisem jest model 207S/106 wykonany na silniku szczotkowym. Zasilany jest jednak ze sterownika w pełni kontrolowanego przez procesor, przez co jest w stanie doskonale kontrolować prędkość obrotową i obciążenie.

 

Stosowane narzędzia (końcówki)

W większości przypadków istnieje konieczność współpracy z frezami lub wiertłami o znormalizowanej średnicy trzpienia 2.35mm. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie na Polskim rynku praktycznie gwarantujące zgodność mikrosilnika i narzędzia.

 

Wszystkie mikrosilniki przystosowane do bezpośredniego osadzenia narzędzia posiadają zamki typu TWIST-LOCK, które otwiera się i zamyka obracając pierścień znajdujący się wokół zamka. Nie ma potrzeby korzystania z żadnych dodatkowych narzędzi (kluczy, zębatek, śrubokrętów).

 

 

Płynna regulacja obrotów

Wszystkie mikrosilniki posiadają możliwość wyboru kierunku oraz regulacji prędkości obrotowej. Zależnie od wykonania odbywa się to bądź jedynie za pomocą pokrętła na zasilaczu (STRONG 90N/102L, STRONG 207B/102L, STRONG 207B/108EI) lub dodatkowo przy pomocy pedału (STRONG 207A/102L, STRONG 206/106, FORTE 100) lub jeszcze dodatkowo za pomocą przycisku obsługiwanego kolanem (FORTE 400). We wszystkich tych przypadkach regulacja odbywa się płynnie.

 

Każde urządzenie posiada sterownik nożny, który umożliwia przynajmniej włączenie mikrosilnika.

 

Higiena i aseptyka

Każdy typ mikrosilnika pozwala na osiągniecie pewnego poziomu aseptyczności. Podczas wyboru urządzenia należy zwrócić uwagę, jakiego rodzaju prace czy zabiegi będą nim wykonywane.

 

Przy obróbce przedmiotów (tam gdzie nie jest celem jakakolwiek ingerencja w ludzkie ciało) wystarczy utrzymywanie czystości na stanowisku pracy i regularne usuwanie z urządzenia pyłu i innych zanieczyszczeń. Należy to robić przy pomocy wilgotnej szmatki.

W przypadku ingerencji w ludzkie ciało, ale nie na otwartej ranie (manicure, pedicure, również obróbka paznokci), warto końcówkę dodatkowo przetrzeć szmatką zwilżoną w alkoholu. Zdecydowanie należy również zadbać o aseptyczność narzędzi (dezynfekcja i autoklawowanie lub inna metoda sterylizacji frezów i wierteł – tu należy sprawdzić wytyczne producenta).

 

W każdym przypadku należy zapobiegać przedostaniu się płynów do jakichkolwiek części mikrosilnika. Mogą one spowodować zniszczenia części mechanicznych oraz zwarcia w instalacjach elektrycznych.

 

Gwarancja

(Niniejszy opis nie stanowi warunków gwarancji.)

Wszystkie sprzedawane przez nas urządzania są objęte gwarancją 12 miesięcy od daty zakupu. Większość napraw wykonujemy „od ręki”. Oznacza to, że urządzenie może być odesłane do użytkownika nawet na następny dzień od przyjęcia do serwisu. Brak możliwości naprawy na gwarancji oznacza praktycznie odesłanie nowego urządzenia. Po okresie gwarancji zapewniamy równie szybką naprawę.

 

Bezpieczeństwo

W przypadku bezpośredniego kontaktu z ludzkim ciałem (z użytkownikiem lub osobą poddawaną zabiegowi) należy mieć na uwadze bezpieczeństwo osobiste. Pomijając możliwość obrażeń mechanicznych, którym zapobiegać ma obowiązek użytkownik, należy pamiętać, że mikrosilniki są urządzeniami elektrycznymi. Istnieją rozwiązania zasilane z baterii lub akumulatorów – takie raczej nie stanowią zagrożenia porażeniem, ale z reguły dysponują słabymi parametrami lub są ciężkie.

 

Większość mikrosilników jest zasilana z sieci energetycznej, której napięcie jest zdecydowanie niebezpieczne. Wszystkie urządzenia firmy SAESHIN posiadają w jednostkach kontrolnych transformatory separujące obniżające napięcie sieciowe do poziomu bezpiecznego dla człowieka. Dopiero takim napięciem są zasilane elementy wykonawcze mikrosilnika (elektronika i silnik). Wykorzystanie tanich i lekkich urządzeń zasilanych bezpośrednio z sieci energetycznej może się wydawać atrakcyjne, jednakże potencjalne następstwa np. zalania wodą mogą być tragiczne.

 

Bardzo ważne jest również, by mikrosilniki nie były używane w obecności oparów substancji łatwopalnych (gaz, benzyna, itp.), gdyż iskry powstające przy przełączaniu wyłączników oraz w komutatorach silników szczotkowych mogą doprowadzić do zapłonu gazu. Rozwiązaniem w takich sytuacjach stają się atestowane silniki bez szczotkowe.

sklep@autoklaw.pl

info@medbit.pl

skontaktuj się z nami

68 416 16 11

zadzwoń do nas

odwiedź nasze pozostałe strony